8. 3. 2007

HBO se představí na Febiofestu a svým divákům nabídne pořádnou porci filmových hitů

Čtvrtý díl Harryho Pottera, chytrá akční sci-fi Já, robot, Oliver Twist Romana Polańského natáčený v Praze, neúspěšnější český film roku Rafťáci a Vetřelec vs. Predátor – to jsou bezesporu filmy, které budí pozornost. HBO je v dubnu uvede v nedělní televizní premiéře.

Schéma HBO se přitom nemění: v pondělí v osm hodin večer se vysílají filmy v originální verzi s titulky, které měly nedělní premiéru několik týdnů předtím. Úterky patří seriálům – jedním z nich je i skvělý Deadwood, jehož vyprávění se už bohužel pro všechny fanoušky schyluje ke konci. Ve středu a v sobotu se rovněž vysílají seriály a poté filmy v repríze. Čtvrtky a pátky a samozřejmě neděle zato patří premiérám. Nechybí ani pravidelný pořad o filmových novinkách Cinema, Cinema, Cinema nebo stand-up comedy show Na stojáka, která počínaje březnem nabírá ve svých konkursech i nové baviče z Brna a vlastně i celé Moravy. Záleží na tom, kdo přijde!

HBO je proslulé nejen vysíláním těch největších filmových hitů jako první ze všech televizních kanálů, ale je také synonymem vynikající původní tvorby. Vedle seriálů a minisérii to jsou celovečerní filmy obsazované těmi nejlepšími herci, které se pravidelně objevují v seznamech oceněných či nominovaných filmů na prestižní Zlaté glóby a ceny Emmy. Jedněmi z nich je i na 11 Emmy nominované drama podle skutečné události Paní Harrisová v hlavní roli s Annette Bening a Benem Kingsleym a rovněž pravdivým příběhem inspirované drama Warm Springs o předprezidentském období F. D. Roosevelta, kterého ztvárnil Kenneth Branagh. Tento snímek získal 5 Emmy a dalších 11 nominací.
Oba dva filmy budou k vidění na letošní přehlídce Febiofestu, a to v kinech Village Cinemas Anděl 23. a 27. března (Paní Harrisová) a 28. a 30. března (Warm Springs).

Zdroj: 2media.cz

Veronika
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!