31. 10. 2016

Překvápko! Nový kfilmu.net je tady

Trvalo to déle, než všichni čekali, a ještě chvíli potrvá, než to bude dokonalé. Teď jsme ale tady a s vylepšováním nám můžete pomoci i VY sami!

hlavní obrázek

Už je to doba, co jsem kdysi dávno založil svůj první filmový web. Dokonce je ještě online. Neskutečně to utíká. Z něj časem vzešel Absolutfilm a nakonec i kfilmu.net, který měl za cíl shromažďovat všechny věci k filmům na jednom místě. Stejně tak je to už hodně dlouhá doba, kdy se na tomto webu technicky něco změnilo. Sestřička SerialZone totiž svého staršího bráchu rychle přerostla a vyžadovala (nejen) mou plnou pozornost, takže vývoj nového kfilmu trval mnohem déle, než bych si přál.

Teď je to ale konečně tady. Ne, že bych rovnou viděl světlo na konci tunelu, zatím to je spíš jen odvětrávací otvor kdesi uprostřed, ale přeci jen už je nějaký výsledek znát. Vlastně toho je opravdu hodně. Věřte mi, že nám to dalo práci a já věřím vám, že se vám tu zase bude líbit. Bylo totiž třeba vše doslova překopat od základů a to s sebou neslo jisté oběti. Na druhou stranu tu najdete spoustu nových funkcí a ty staré, na které se nedostalo, se třeba časem taky opět objeví. Některé zcela určitě.

Co skvělého nového tu máme? Je toho spousta!

TIMELINE

Timeline oceníte až se tu trochu rozkoukáte (najdete ji v hlavním menu). Ve staré verzi jsme měli něco jako oblíbené uživatele/přátele. Ti vám zůstali i ve verzi nové, jen se změnili na sledované. Kdykoliv lidé ve vašem seznamu sledovaných něco ohodnotí či napíšou, tak se o tom z vaší timeline dozvíte. V podstatě vám pomůže mít přehled o všem, co se u vašich přátel děje, aniž byste museli chodit zkoumat jejich profil. Tuhle funkci mám osobně opravdu rád, ale její zábavnost samozřejmě záleží na tom, jestli kfilmu budete pořádně využívat. Vyzkoušejte! Pokud se osvědčí, mám v plánu další rozšíření, ať už jde o přímé komentování, či další vychytávky. Je to tedy na vás :)

Seznamy filmů

Ale no tak. Nechte mě to vysvětlit. Seznamy? Něco tak obyčejného? Kdepak obyčejného, ne u nás a ne tady. Ono to nevypadá, ale jde se s nimi neuvěřitelně vyblbnout. Já sám si díky nim dělám statistiku filmů, co jsem viděl v kině, co na HBO GO (abych věděl, jestli má cenu ho platit), nebo je využívám pro různé osobní topky. Možnosti jsou skoro neomezené, v podstatě záleží jen na vaší fantazii a tomu, jestli chcete mít přehled. Díky seznamům si můžete udělat na kfilmu svou vlastní filmotéku a ještě k tomu dostanete jako dárek automaticky přibalené statistiky. Pár propracovaných seznamů jsme pro vás připravili i my. Můžete tak snadno zjistit, které Bondovky jste ještě neviděli, nebo se podívat, jestli už jste viděli všech 100 filmů, o kterých si světoví recenzenti myslí, že jsou nejlepší v tomto miléniu.

Opravdu vymakané profily

Díky různým filtrům u svých hodnocení snadno můžete dosáhnout neuvěřitelných věcí. Chcete příklad? Pokud jste přihlášení, tak tohle jsou nejspíš filmy, které bych vám doporučil (tedy aniž bych znal váš vkus). Prostě mnou nejlépe hodnocené filmy, které jste zatím neviděli. Profily samozřejmě skrývají další vychytávky, zkuste zkoumat, určitě na něco přijdete.

Spousta neviditelných maličkostí

Přehledy, statistiky, žebříčky, nové velké obrázky u filmových chyb. Jen objevujte a hlavně se o své dojmy nezapomínejte podělit v diskuzi!

Co se nevešlo?

DVD obaly

Co si budeme povídat, DVD obaly jsou už trochu přežitek, nemyslíte? Kdo dneska ve světě, kde je vše online, kouká na DVDéčka? Pokud přeci jen potřebuje obal, Google obrázky to vyřeší. A pokud ne, tak by nejspíš nepomohl ani kfilmu.

Testy

Těch je mi líto. Ale nezoufejte, jsou v pořadí. Jen je s nimi spousta práce. Musí se převést kvanta dat, stovky výsledků a není to úplně nejjednodušší. Tak snad se na ně brzy dostane. Budu se snažit k tomu dostat.

Zajímavosti

Podobně jako u testů je problém s formátem dat. Ale nebojte, i na zajímavosti dojde. Nepřijdete o ně, jen to bude chvíli trvat.

Co tu bude dalšího?

Něco málo jsem nakousl už v odstavci o Timeline, nejvíc ale vlastně záleží na vás. Vy jste důvod, proč jsme se novou verzi kfilmu rozhodli udělat. Jste naší motivací. Nový kfilmu je proto otevřený vašim nápadům, takže pokud vám něco chybí, po něčem toužíte a bez něčeho se tu prostě neobejdete, tak si o to napište. Jen si prosím neříkejte o obaly, tahle sekce se nevrátí zcela určitě. Každopádně spolu máme možnost vytvořit něco výjimečného, takže šup sem s vašimi nápady, nemůžeme se dočkat.

Doufám, a nejsem sám, že vám nový vzhled a funkce udělaly radost. Za jakoukoliv zpětnou vazbu budu rád, protože to je to jediné, co nás opravdu dokáže vyhecovat k dalšímu vývoji. Zvlášť to platí u mě osobně, to mi věřte.

P.S. Probíhá nábor nových redaktorů, takže pokud byste chtěli pomáhat se zdokonalováním kfilmu ještě víc, máte chuť psát nebo pomáhat plnit databázi, tak mi napište do zpráv. Společně už přijdeme na to, co by vás bavilo.

Předchozí verze

Fruiko
Kdysi založil kfilmu.net, ale poté nějak propadl seriálům a založil SerialZone.cz
Poslední komentáře
Celkem 31 příspěvků v diskuzi
Fruiko
před 168 týdny
Tak doufám, že sem naženeme víc lidí ze staré party. :-D
Kytka!
před 168 týdny
Já si pamatuju ještě tu první černou verzi, ten čas strašně letí. Dřív jsem tu byla pečená vařená,...
La.Volpe
před 157 týdny
Konečně jsem si udělal čas na filmy, avšak pořád se tu ještě rozkoukávám. Ale design je fakt...