14. 9. 2014

Ridley Scott a Matt Damon se vydají na Mars

Spolupráce těchto dvou by nemusela dopadnout špatně. Dočkáme se po delší době kvalitního sci-fi dramatu?

hlavní obrázek

Spolupráce těchto dvou by nemusela dopadnout špatně. Dočkáme se po delší době kvalitního sci-fi dramatu?Jelikož jste nejspíš o projektu The Martian ještě neslyšeli, povíme si, o čem to celé vlastně bude. První zajímavou věcí je předloha, která byla zveřejněna vlastně nedávno, konkrétně v roce 2012 na Amazonu a to teprve na žádost fanoušků autora. Cena verze pro čtečku Kindle byla 99 centů (20 korun) a za první 3 měsíce se prodalo 35 000 kopií. Autorem skvěle hodnoceného příběhu příběhu je Andy Weir a děj je čtenáři popisován jako mix mezi Trosečníkem a Appolem 13. To zní jako hodně zajímavé srovnání, co myslíte? Řekl bych, že spousta vydavatelů, kteří Weirovi knihu odmítli vydat, si musí dodnes rvát vlasy.

Hlavním hrdinou příběhu je americký astronaut Mark Watney (Matt Damon), který uvízne na dalekém Marsu a musí najít způsob, jak se dostat domů v jednom kuse. NASA dělá maximum pro to, aby dala dohromady záchrannou misi, osamocený muž se mezitím snaží přežít v opuštěné marsovské kolonii. Dočká se záchrany včas?

Z nadpisu vám je jistě jasné, že režie podle scénáře Drewa Goddarda se ujme legendární Ridley Scott. O produkci se postarají Simon Kinberg a Aditya Sood.

Je poměrně nezvyklé, že u podobného projektu jde vše jak na drátkách, zdá se ale, že snímku přeje štěstí. Posuďte sami. Předloha byla vydána v roce 2012. Znovu pak vyšla letos a to už i v tištěné verzi. Režisér Ridley Scott podepsal smlouvu letos v červnu, v hlavní roli uvidíme Matta Damona a natáčení by mělo začít v nejbližší době. Myslím, že víc hladce už by to ani jít nemohlo.

Premiéra filmu The Martian byla stanovena na 25. listopad 2015. Těšíte se?

megawir
Dlouholetý redaktor a psavec.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!