9. 10. 2014

Ian McKellen jako Sherlock Holmes. Co vy na to?

Sherlock Holmes bude řešit neuzavřený zapeklitý případ, kvůli kterému původně odešel na odpočinek. Jak si se vším poradí?

hlavní obrázek

Sherlock Holmes bude řešit neuzavřený zapeklitý případ, kvůli kterému původně odešel na odpočinek. Jak si se vším poradí?

V posledních letech není až tak výjimečné slyšet informace o tom, že se někde chystá nějaká adaptace příběhů, ve kterých figuruje tento legendární literární anglický detektiv. Měli jsme tu filmy Guye Ritchieho, máme tu úspěšný britský seriál s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem nebo třeba stejnojmenný ruský seriál. Ani jeden ze zmíněných kousků se předlohy nijak striktně nedrží a jde svou vlastní cestou. Totéž by ale nebude případ filmu, který připravují studio Miramax a společnost Global film. Abych to upřesnil, samotné natáčení probíhalo v létě, momentálně se již pracuje na postprodukci.

Jak už jste jistě poznali z nadpisu, slavného detektiva ve snímku hraje Sir Ian McKellen, kterého beztak většina z vás bude znát jako Gandalfa z Pána prstenů nebo Magneta z X-Menů, přiznejte se :) Tento úžasný shakespearovský herec a živoucí legenda tedy představuje geniálního detektiva na sklonku jeho života.

Je rok 1947, panu Holmesovi je již 92 let a je na odpočinku. Stárnoucí muž se vrací z Japonska, kde pátral po podivuhodné rostlině s povzbuzujícími účinky a bohužel se stal svědkem následků jaderného bombardování. Nyní žije v odlehlé části Sussexu a své dny tráví péčí o své milované včely. Jedinou společnost mu dělá paní domácí a její syn Roger, který sní o tom, že se jednou stane také detektivem. Vědom si své tělesné slabosti se Holmes s pomocí chlapce rozhodne vyřešit 50 let starý případ, kvůli kterému původně s prací detektiva skončil a z něhož si pamatuje jen velmi málo.

Režie snímku, ve kterém se ve flashbacích budeme vracet v čase do doby, kdy je Sherlockovi 49 let, byla svěřena držiteli Oscara Billu Condonovi, který se společně s Jeffrey Hatcherem také podílel na scénáři.

V kinech bychom měli film vidět během roku 2015.

---

Jste fanoušky slavného detektiva? Těšíte se na tradičnější pojetí a zpracování příběhu?

megawir
Dlouholetý redaktor a psavec.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!