20. 9. 2013

Disney a Bruckheimer končí spolupráci

Hitmaker stojící za Piráty z Karibiku, Lovci pokladů al veleúspěšným seriálem CSI (kriminálka Las Vegas, Miami a New York) právě oznámil důležitý kariérní obrat. Od začátku roku 2014 už nebude platit jeho dlouholetá smlouva se studiem Disney, společnost Jerry Bruckheimer Films a její spojenci půjdou vlastní cestou.


Samozřejmě se internetem začalo šířit přesvědčení, že v Disney už měli dost Bruckheimerových četných omylů posledních let. Jeho pověst muže měnícího filmy na zlato platila už jen díky karibské setrvačnosti a všechny další pokusy o rozjetí nových sérií více či méně selhávaly. Například snímky Čarodějův učeň nebo Princ z Persie. Poslední kapkou měl být Osamělý jezdec.

Obě strany však vliv westernového propadáku popírají. "Osamělý jezdec určitě nikomu nepomohl, ale u tak dlouhodobé spolupráce nemůžete vždy vyhrát," smířlivě okomentoval Alan Horn z Disney. Ubezpečil taky, že bez Bruckheimera se studio obejde. Jeho úlohu zastane například Dreamworks Stevena Spielberga.

Přesnější vysvětlení podává sám Bruckheimer: "Není to o Osamělém jezdci, ale spíš o typu filmu, které chce Disney dělat mimo Pirátů. A o tom, jaké chceme dělat my." Producent tak v podstatě potvrdil, že mimo zajetou sérii panovala o smyslu další spolupráce oboustranná a déle trvající nedůvěra.

Fanoušci Pirátů z Karibiku nemusejí propadat panice, pátý díl ještě vznikne (a nám začíná dávat smysl posunutí produkce oznámené minulý týden) a možná si Bruckheimer s Disneym na rozloučenou vyprodukují ještě třetí Lovce pokladů.

Jde o ukončení druhé dlouhodobé spolupráce za relativně krátkou dobu. Na začátku roku se rozešli Warner Bros. s Legendary Pictures. Začíná dlouho předvídaný nutný přerod Hollywoodu?

xxmartinxx
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil! Buď první!