Titanic - zajímavosti k filmu

Zobrazení: 17490 (dnes 1) Aktualizace: 4.8.2009 (před 2636 dny)

Zajímavosti k filmu Titanic

V roce 2010 bude film převeden do 3D.

Kate Winslet se do své úlohy již na první pohled neuvěřitelně vžila a pro získání role udělala vše. Porazila tak své rivalky Gwyneth Paltrow i Claire Danes. Film z obou herců vytvořil hvězdy.

Pro natočení filmu nechal Cameron postavit téměř stejnou kopii lodě. Každému detailu věnoval maximální pozornost. Dal postavit i obrovskou nádrž,ve které ji nechal potopit.

Podle původní představy režiséra Jamese Camerona měl hvězdný pár ztvárnit úplně někdo jiný. Jacka Dawsona měl původně zahrát Matthew McConaughey nebo Chris O'Donnell. Až potom si uvědomil, že oba herci jsou na danou rolu příliš staří, a úlohu svobodomyslného mladíka udělil Leonardovi DiCapriovi.

Oproti tomu Enya byla hnedle od začátku číslo 1 pro nazpívání soundtracku.

Titanic získal 11 Oskarů.

Samotný film byl dražší jak původní Titanic, který ve své době stál 7,5 milionu $, což by po přepočtu inflace bylo v současnosti něco mezi 120 - 150 miliony $. Ale film stál více jak 200 milionu $.

Všechny Jackovi obrázky kreslil sám režisér James Cameron a to včetně toho, na kterém je Rose s náhrdelníkem. Při záběrech kreslících rukou, to jsou právě ruce režiséra, které můžeme vidět.

Spousta dekorací byla vyrobena firmami, které stejné věci vyráběli pro původní Titanic.

Schodiště, které je ve filmu, je větší, než bylo to skutečné. Ostatně i spousta dalších věcí byl vyrobena větší, aby Titanic na plátnech vypadal "titánštější".

Když se loď rozlomí na dvě části, je na zadní palubě s Jackem a Rose muž v bílém, který popíjí whisky. Tento muž ve skutečnosti existoval. Byl to lodní kuchař, který ukradl zmíněnou láhev v kuchyni a napájel se whisky, aby mu bylo teplo a tím se chránil před ledovou vodou.

Všechen zvuk byl přidán až v postprodukci a to včetně hlasů. Takže herci vlastně dabovali sami sebe.

Na textu se podíleli: Fruiko, xxmartinxx, adams89Na úvodní stránku filmů | Na výpis filmů od T

Kontakt: redakce@kfilmu.net
reklama@kfilmu.net
ICQ 242966579
ISSN 1801-0210