Na vlásku - zajímavosti k filmu

Zobrazení: 2213 (dnes 1) Aktualizace: 20.11.2011 (před 1797 dny)

Zajímavosti k filmu Na vlásku

Původně měli ústřednímu páru propůjčit své hlasy Kristin Chenowethová a Dan Fogler.

Hlavní hrdina si zvolil jméno Flynn. Jde o odkaz na Errola Flynna, herce, jehož slavnou rolí byl lupič v The Adventures of Robin Hood (1938).

David Schwimmer a Burt Reynolds byli obsazeni do rolí, které však byli ještě před začátkem "natáčení" ze scénáře vyškrtnuty.

Od samého začátku Glen Keane usiloval o to, aby film působil dojmem klasické ručně animované disneyovky, ale v 3D hávu. Svolal seminář na "To nejlepší z obou světů," kam přizval 50 Disneyho animátorů (jak CGI tak i tradiční kreslíře), aby probrali obě techniky a to, jak "přenést teplo a přirozenost ruční kresby do CGI."

Skladatel hudby Alan Menken prohlásil, že se při tvorbě nechal inspirovat rockovými nahrávkami z šedesátých let.

Hlavní hrdina se měl původně jmenovat Bastian.

Jde o první dysneyho CGI pohádku.

Disneyho předchozí pohádkový snímek Princezna a žabák byl navzdory vřelému přijetí kritiky a diváků po finanční stránce zklamáním. Představitelé studia Disney vycítili, že princeznovský motiv odrazuje mužskou (či chlapeckou) část publika. Aby oslovili širší část divácké veřejnosti, změnili název filmu z původního Rapunzel na Tangled a namísto pohádky jej prezentovali jako dobrodružnou komedii. Jedna z prvních filmových upoutávek se také zaměřuje více na Flynna Ridera než na princeznu Rapunzel.

Jde o první "princeznovský" disneyho snímek, který obdržel rating PG (). Všechny ostatní měly doposud rating G (přístupné bez omezení).

V roce 2005 se do role Flynna spekulovalo o Clayi Aikenovi.

Autor: sigf07Na úvodní stránku filmů | Na výpis filmů od N

Kontakt: redakce@kfilmu.net
reklama@kfilmu.net
ICQ 242966579
ISSN 1801-0210