Na Hromnice o den více - zajímavosti k filmu

Zobrazení: 1756 (dnes 1) Aktualizace: 18.11.2011 (před 1802 dny)

Zajímavosti k filmu Na Hromnice o den více

V tomto filmu debutoval Michael Shannon.

Navzdory tomu, že film je natočen ve standartním formátu, je v závěrečných titulcích uvedeno, že je natočen v Panavision.

Jeden z úředníků ve filmu je Brian Doyle-Murray, bratr Billa Murrayho. Celkem jich má pět.

Píseň, která každé ráno budí Billa Murrayho, je "I've Got You Babe" od Sonnyho a Cher. Byla i v původní verzi scénáře Danny Rubina.

Herečka Andie MacDowell dostala roli ve filmu na základu výkonu ve filmu Objekt krásy.

Dne 2.02.1993 vyšlo slunce v Pennsylvánii až v 07:25, takže film je technicky nepřesný, v šest ráno by měla být pořád ještě tma.

Režisér Harold Ramis ke svému překvapení zjistil, že film přitahuje pozornost různých náboženských skupin a osob zabývajících se metafyzikou. Očekával totiž spíše negativní přístup.

Podle webových stránek Wolf Gnards byl Bill Murray v onom jediném dnu uvězněn osm let, osm měsíců a šestnáct dní. Webové stránky Obsessed With Film tvrdí, že to trvalo 12403 dní, aby se Murray mohl naučit hrát na piáno, sochat z ledu a podobně na takové úrovni.

Město Punxatawney, ve kterém se film odehrával a natáčel, se stalo velkou turistickou atrakcí.

Výraz Groundhog Day, což je i originální název filmu, se po úspěchu filmu začal používat v běžné řeči.

Tento film byl v roce 2007 uložen do amerického národního filmového registru.

Harold Ramis přemýšlel u role Phila Connorse nad jmény jako Chevy Chase, Steve Martin a John Travolta, ale všichni mu na tuto roli připadali moc "krásní".

American Film Institute tento film v roce 2008 zařadil na osmé místo z deset v kategorii Fantasy.

Jednou z inspirací pro film byl Paul Lynde, který pod vlivem alkoholu řídil vozidlo, snažil se ujet policii a když ho konečně dostihla a policisté s vytasenými zbraněmi obklíčili auto, stáhl okýnko a řekl: "Dám si cheeseburger bez cibule a velkou Sprite." Další podobný incident se stal komiku Shecky Greeneovi, který s autem vjel do obří fontány před Caesar's Palace a když ho vytáhli z vody, pronesl: "Vyčistěte koberečky a nechci horký vosk!" (Zjevně se domníval, že je v automyčce)

Spisovatel Danny Rubin řekl, že ho inspiroval film Interview s upírem, u kterého začal přemýšlet jaké to asi je, žít navěky.

Myšlenka filmu pochází z knihy The Gay Science od Friedricha Nietzscheho, který zde píše o muži, jenž musí žít každý den znovu a znovu.

Původně měl Phil zavraždit sviště v jeho doupěti, ale příliš to připomínalo Caddyshack.

Phil říká Ritě, že byl zastřelen, ubodán, otráven a podobně. Film zde naráží na Rasputina, který odešel ze světa podobným způsobem.

Na dvd v bonusech říká Harold Ramis, že původní myšlenka byla, aby Phil byl uvězněný v jednom dni deset tisíc let, ale nakonec to vyšlo na cca. deseti letech.

U role Phila přemýšlel režisér i nad Tomem Hanksem, ale i ten byl příliš "krásný".

Bill Murray byl během natáčení dvakrát kousnut svištěm.

Tori Amos byla jedna z adeptek na roli Rity.

Příjmení Debbie a Freda je Kleiser.
Ve scéně, kdy Phil hodí rádiem na zem, se nepovedlo rozbít ho a tak musel vypomoci štáb s kladivem, aby byl opravdu rozbitý. Nicméně nadále hrál a to nejen ve filmu, ale i ve skutečnosti.

Interiér pokoje Billa Murrayho byl točen v prázdném skladu v Illinois.

V jedné scéně Connors skočí ze zvonice vysoké budovy. Tato budova je doopravdy operní dům ve Woodstocku v Illinois. Dle místní legendy má v domě strašit duch mladé dívky, která měla spadnout z balkonu v budově.

Autor: Logan RaiseNa úvodní stránku filmů | Na výpis filmů od N

Kontakt: redakce@kfilmu.net
reklama@kfilmu.net
ICQ 242966579
ISSN 1801-0210