Šifra mistra Leonarda - zajímavosti k filmu

Zobrazení: 10827 (dnes 1) Aktualizace: 10.10.2006 (před 3671 dny)

Zajímavosti k filmu Šifra mistra Leonarda

Za poskytnutí práv k natočení příběhu dostal Dan Brown od společnosti Sony Pictures 6 milionů dolarů.

Celkový rozpočet filmu se vyšplhal na 125 milionů.

Sám francouzký ministr kultury poskytl filmovému štábu povolení pro natáčení uvnitř Louvru.

Na postu filmového skladatele vystřídal Hans Zimmer Jamese Hornera, dlouhodobého spolupracovníka režiséra Ron Howarda, v okamžiku, kdy se James Horner zavázal složit hudbu k filmu Nový svět, kterou nemohl složit Hans Zimmer kvůli časovým konfliktům.

Při obsazování Sophie se původně přemýšlelo o Julii Delpy a Kate Beckinsale.

Role byla nakonec nabídnuta Sophii Marceau, Audrey Tautou, Virginii Ledoyen, Judith Godrèche a Lindě Hardy. Roli nakonec získala Audrey Tautou.

Zvon "Velký Tom" v Lincoln Cathedrale, který nepřetžitě odbíjí hodiny od druhé světové války, během natáčení (15. a 19. srpna 2005) "mlčel".

Dan Brown psal postavu inspektora Fache již s tím, že jí bude hrát Jean Reno.

V příběhu vystupuje nakladatel Roberta Langdona se jménem Jonas Faukman. To je anagram skutečného nakladatele Dana Browna, který se jmenuje Jason Kaufman.

Natáčení na Westminsterkém opatství nebylo povoleno, a tak tvůrci natáčeli v kostele na severu od něj a přízpůsobili ho tak, aby vypadal jako Westminsterské opatství.

Některé historické frekvence (v knižním textu "jakési odbočky") byly natáčeny na Maltě a v Londýně se stovkami komparsistů. Takže nezávisle na sobě pracovaly dva štáby, a to úplně na jiné části planety s jinými lidmi, přesto na stejném filmu.

Na textu se podíleli: SYSTEM, GabraNa úvodní stránku filmů | Na výpis filmů od S

Kontakt: redakce@kfilmu.net
reklama@kfilmu.net
ICQ 242966579
ISSN 1801-0210