Auta - zajímavosti k filmu

Zobrazení: 7109 (dnes 3) Aktualizace: 8.10.2006 (před 3673 dny)

Zajímavosti k filmu Auta

John LasseterDo režisérského křesla se po delší přestávce vrátil John Lasseter, jeho posledním režijním počinem byl snímek Toy Story 2: Příběh hraček z roku 1999. Během uplynulých sedmi let se kromě vedení produkce "Aut" podílel na všech vznikajících filmech Pixaru.

Tento film se měl původně jmenovalt „Route 66“, tento název byl však změněn na „Auta“, aby nenaznačoval spojení s televizním seriálem „Route 66“.

Hudba, která otevírá ukázku z tohoto filmu je hlavním hudebním motivem ve filmu Život brouka.

Další píseň z ukázkového traileru je „Westbound Sign“ od skupiny Green Day z jejich alba „Insomniac“ z roku 1995.

Blesk McQueenPostava hlavního hrdiny příběhu "Bleska McQueena" je odkazem na Glenna McQueena - animátora společnosti Pixar, který zemřel v roce 2002.

Filmoví animátoři nakreslili více jak 43 tisíc náčrtů a návrhů aut, aby mohl tento snímek vůbec vzniknout.

Pneumatiky Bleska McQueena vyrábí Lightyear, což je odkaz jak na skutečného výrobce pneumatik - společnost Goodyear, tak i na postavu jménem Buzz Lightyear - známého z předchozích filmů Johna Lassetera (tj. Toy Story: Příběh hraček a jeho skvělé pokračování Toy Story 2: Příběh hraček.

FilmoreFilmore - minibus VW dabovaný v českém znění Jiřím Macháčkem má státní poznávací značku "51237". To je datum narození George Carlina (12. květen 1937), který auto s minulostí „květinového dítěte“ namluvil v originále.

Původní závodní číslo Bleska McQueena mělo být "57", což je rok narození režiséra Johna Lassetera. Později bylo změněno na "95", což představuje rok, kdy byl uveden film Toy Story: Příběh hraček.

Dokonce i s celou sítí procesorů, které běžely čtyřikrát rychleji než procesory při výrobě filmu Úžasňákovi - trvalo v průměru pořízení každého obrazu ve filmu „Auta“ více než 17 hodin.

BurákStátní poznávací značka "Buráka" je "A113", což je další odkaz na animační místnost v Kalifornii, na "Institute of the Arts", kde studovalo mnoho animátorů společnosti Pixar.

Když se zblízka podíváte na jedno ze závodních aut - je bílé, má logo jablka a číslo G4. "G4" je model počítače Mac, který vyrábí společnost Apple, kterou vlastní Steve Jobs, ředitel společnosti Pixar.

Návrhy všech aut byly inspirovány podobnými sochami aut vystavovanými v ulicích obchodního centra v městě Detroit.

Světovou premiérou filmu „Auta“ - společnosti Disney/Pixar začala legendární "Memorial Day weekend Coca Cola 600" (což je slavná soutěž závodních aut) a uvítala přes 30 Route 66tisíc hostů, včetně řidičů NASCAR a jejich rodin, filmařů, dabérů, celebrit, VIP hostů a závodních fanoušků.

Přípravy na premiéru vyžadovaly neuvěřitelných devět dnů, aby bylo nainstalováno přes 4 tisíce stop ocelové tyčoviny pro plátna a lešení, přes šest mil audiovizuálního kabelu a 11 mil vláknové optiky. Na přepravu veškerého zařízení bylo třeba 50 nákladních aut.

Na textu se podíleli: SYSTEM, gventaNa úvodní stránku filmů | Na výpis filmů od A

Kontakt: redakce@kfilmu.net
reklama@kfilmu.net
ICQ 242966579
ISSN 1801-0210