300: Bitva u Thermopyl - zajímavosti k filmu

Zobrazení: 13867 (dnes 2) Aktualizace: 19.4.2009 (před 2747 dny)

Zajímavosti k filmu 300: Bitva u Thermopyl

Vedení Warner Bros příliš filmu nevěřilo. Při nízkém rozpočtu byl režisér Snyder odkázán například na rekvizity z natáčení Troje a Alexandra Velikého.

Snyder kladl velký důraz na to, aby se herci co nejvíce přiblížili svým sparťanským předchůdcům. Ateliér v Montrealu se stal velkým cvičištěm, kde po dobu dvou měsíců herci formovali svá těla. V krutých podmínkách tu trénovali stojky na kruzích, válení těžkých pneumatik, či běh se závažím. Režisér šel dokonce všem vzorem a cvičení se také účastnil.

Frank Miller se s tématikou Sparťanů poprvé setkal již ve svém dětství, kdy viděl snímek The 300 Spartans. Miller vzpomíná: “Ten film na mě hluboce zapůsobil, protože jsem si uvědomil, že hrdinové nejsou nutně jen ti, kdo na konci příběhu dostanou medaili. Mohou jimi být i ti, kdo konají to, co považují za správné a jsou ochotni přinášet nejvyšší oběti. Po celý život jsem se tento příběh snažil uchopit tak, abych jej mohl srozumitelně vyprávět jiným. Podle mě je to ten nejlepší příběh, na jaký jsem kdy narazil. Když jsem konečně prorazil jako autor komiksů, řekl jsem si, že na adaptaci nastal ten nejvhodnější čas.”

Oficiální představitelé Íránu si film, v němž jejich perští předkové dostávají nakládačku, vzali poněkud osobně - jako útok na historii svého státu. Kulturní poradce íránského prezidenta si dokonce myslel, že film je cíleným útokem USA proti jejich kultuře.

Film se natáčel přesně 60 dní.

Natáčelo se před modrým a zeleným pozadím ve studiích v Montrealu.

Syn Zacka Snydera (režisér filmu) hraje mladého Leonidase.

Roli královny Gorgo odmítly Sienna Miller a Silvia Colloca.

Ve filmu je celkem 585 mrtvých.

Celkem je zde na 1 523 střihů.

Věta: "Pak budeme bojovat ve stínu." má opravdu svůj historický původ. Pronesl ji sparťanský válečník Dienekes, když varoval před nepřátelskými šípy.

Herec, který hrál Leonidasova otce (Tim Connolly), byl zároveň dublerem Gerarda Butlera.

Na textu se podíleli: AdiegoA, adams89Na úvodní stránku filmů | Na výpis filmů od _

Kontakt: redakce@kfilmu.net
reklama@kfilmu.net
ICQ 242966579
ISSN 1801-0210