Oskaři - výpis podle roků - rok 1999

Poslední aktualizace sekce: 18.3.2014

Výpis oskarů v roce 1999

Pokud chcete zvolit jiný rok, vraťte se na výpis roků.

Režie

Vítěz v kategorii nejlepší režie Sam Mendes (Americká krása)
Nominovaný v kategorii nejlepší režie Lasse Hallström (Pravidla moštárny)
Nominovaný v kategorii nejlepší režie Spike Jonze (V kůži Johna Malkoviche)
Nominovaný v kategorii nejlepší režie Michael Mann (Insider: Muž, který věděl příliš mnoho)
Nominovaný v kategorii nejlepší režie M. Night Shyamalan (Šestý smysl)

Vítěz v kategorii nejlepší  Michael Caine (Pravidla moštárny)
Vítěz v kategorii nejlepší  Angelina Jolie (Narušení)
Vítěz v kategorii nejlepší  Kevin Spacey (Americká krása)
Vítěz v kategorii nejlepší  Hilary Swank (Kluci nepláčou)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Annette Bening (Americká krása)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Michael Clarke Duncan (Zelená míle)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Toni Collette (Šestý smysl)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Russell Crowe (Insider: Muž, který věděl příliš mnoho)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Tom Cruise (Magnolia)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Richard Farnsworth (Příběh Alvina Straighta)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Catherine Keener (V kůži Johna Malkoviche)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Jude Law (Talentovaný pan Ripley)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Janet McTeer (Toulavé boty)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Julianne Moore (Hranice lásky)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Samantha Morton (Sladký ničema)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Haley Joel Osment (Šestý smysl)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Sean Penn (Sladký ničema)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Chloë Sevigny (Kluci nepláčou)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Meryl Streep (Hudba mého srdce)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Denzel Washington (Hurikán v ringu)
Vítěz v kategorii  Alan Ball (Americká krása)
Vítěz v kategorii  John Irving (Pravidla moštárny)
Nominovaný v kategorii  Paul Thomas Anderson (Magnolia)
Nominovaný v kategorii  Frank Darabont (Zelená míle)
Nominovaný v kategorii  Charlie Kaufman (V kůži Johna Malkoviche)
Nominovaný v kategorii  Mike Leigh (Páté přes deváté / Topsy-Turvy)
Nominovaný v kategorii  Michael Mann (Insider: Muž, který věděl příliš mnoho)
Nominovaný v kategorii  Anthony Minghella (Talentovaný pan Ripley)
Nominovaný v kategorii  Alexander Payne (Kdo z koho)
Nominovaný v kategorii  Eric Roth (Insider: Muž, který věděl příliš mnoho)
Nominovaný v kategorii  M. Night Shyamalan (Šestý smysl)
Nominovaný v kategorii  Jim Taylor (Kdo z koho)
Kamera

Vítěz v kategorii nejlepší kamera Conrad L. Hall (Americká krása)
Nominovaný v kategorii nejlepší kamera Emmanuel Lubezki (Ospalá díra)
Nominovaný v kategorii nejlepší kamera Roger Pratt (Hranice lásky)
Nominovaný v kategorii nejlepší kamera Robert Richardson (Sníh padá na cedry)
Nominovaný v kategorii nejlepší kamera Dante Spinotti (Insider: Muž, který věděl příliš mnoho)

Hudba

Vítěz v kategorii nejlepší hudba John Corigliano (Krvavé housle)
Nominovaný v kategorii nejlepší hudba Thomas Newman (Americká krása)
Nominovaný v kategorii nejlepší hudba Rachel Portman (Pravidla moštárny)
Nominovaný v kategorii nejlepší hudba John Williams (Andělin popel)
Nominovaný v kategorii nejlepší hudba Gabriel Yared (Talentovaný pan Ripley)


Na úvodní stránku filmů

Kontakt: redakce@kfilmu.net
reklama@kfilmu.net
ICQ 242966579
ISSN 1801-0210