Oskaři - výpis podle roků - rok 1993

Poslední aktualizace sekce: 18.3.2014

Výpis oskarů v roce 1993

Pokud chcete zvolit jiný rok, vraťte se na výpis roků.

Režie

Vítěz v kategorii nejlepší režie Steven Spielberg (Schindlerův seznam)
Nominovaný v kategorii nejlepší režie Robert Altman (Prostřihy)
Nominovaný v kategorii nejlepší režie Jane Campion (Piano)
Nominovaný v kategorii nejlepší režie James Ivory (Soumrak dne)
Nominovaný v kategorii nejlepší režie Jim Sheridan (Ve jménu otce)

Vítěz v kategorii nejlepší  Tom Hanks (Philadelphia)
Vítěz v kategorii nejlepší  Holly Hunter (Piano)
Vítěz v kategorii nejlepší  Tommy Lee Jones (Uprchlík)
Vítěz v kategorii nejlepší  Anna Paquin (Piano)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Angela Bassett (Tina Turner)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Stockard Channing (Šest stupňů odloučení)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Daniel Day-Lewis (Ve jménu otce)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Leonardo DiCaprio (Co žere Gilberta Grapea)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Ralph Fiennes (Schindlerův seznam)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Laurence Fishburne (Tina Turner)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Anthony Hopkins (Soumrak dne)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Holly Hunter (Firma)
Nominovaný v kategorii nejlepší  John Malkovich (S nasazením života)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Liam Neeson (Schindlerův seznam)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Rosie Perez (Beze strachu)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Pete Postlethwaite (Ve jménu otce)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Winona Ryder (Věk nevinnosti)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Emma Thompson (Ve jménu otce)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Emma Thompson (Soumrak dne)
Nominovaný v kategorii nejlepší  Debra Winger (Krajina stínů)
Vítěz v kategorii  Jane Campion (Piano)
Vítěz v kategorii  Steven Zaillian (Schindlerův seznam)
Nominovaný v kategorii  Jeff Arch (Samotář v Seattlu)
Nominovaný v kategorii  Jay Cocks (Věk nevinnosti)
Nominovaný v kategorii  Nora Ephron (Samotář v Seattlu)
Nominovaný v kategorii  Terry George (Ve jménu otce)
Nominovaný v kategorii  Jeff Maguire (S nasazením života)
Nominovaný v kategorii  William Nicholson (Krajina stínů)
Nominovaný v kategorii  Ron Nyswaner (Philadelphia)
Nominovaný v kategorii  Ruth Prawer-Jhabvala (Soumrak dne)
Nominovaný v kategorii  Gary Ross (Dave)
Nominovaný v kategorii  Martin Scorsese (Věk nevinnosti)
Nominovaný v kategorii  Jim Sheridan (Ve jménu otce)
Nominovaný v kategorii  David S. Ward (Samotář v Seattlu)
Kamera

Vítěz v kategorii nejlepší kamera Janusz Kaminski (Schindlerův seznam)
Nominovaný v kategorii nejlepší kamera Michael Chapman (Uprchlík)
Nominovaný v kategorii nejlepší kamera Stuart Dryburgh (Piano)
Nominovaný v kategorii nejlepší kamera Changwei Gu (Sbohem, má konkubíno)
Nominovaný v kategorii nejlepší kamera Conrad L. Hall (Nevinné tahy)

Hudba

Vítěz v kategorii nejlepší hudba John Williams (Schindlerův seznam)
Nominovaný v kategorii nejlepší hudba Elmer Bernstein (Věk nevinnosti)
Nominovaný v kategorii nejlepší hudba Dave Grusin (Firma)
Nominovaný v kategorii nejlepší hudba James Newton Howard (Uprchlík)
Nominovaný v kategorii nejlepší hudba Richard Robbins (Soumrak dne)


Na úvodní stránku filmů

Kontakt: redakce@kfilmu.net
reklama@kfilmu.net
ICQ 242966579
ISSN 1801-0210