Batman začíná - názory

Strana 1/8 Celkem názorů: 186

K filmu napsalo názor 186 uživatelů s průměrným hodnocením 84,0%. Pokud chcete, mužete přidat další názor.

Obvyklé, když nejde vymyslet dostačující pokračování, vrátit se na začátek. Škoda, že to úplně neladí s Batmanem (1). Padouši nepůsobí jako z komiksu, výprava a kostýmy mohly být lepší.

Publikováno: 5. srpna 2013 | Podtrženo sečteno: 50%
Autorka: Markettka.B (info o uživatelce, více názorů)

začátek

Tenhle film se mi vážně líbil. Narozdíl od původního batmana, kde se vysvětlilo pouze to, že se batmanem stal protože mu zabili rodiče, Nolan přesně vysvětluje jak přišel k obleku, hračkám a především výcviku. Tento film nebyl o batmanovi, úžasném hrdinovi, který se prostě objevil, je to film o člověku, který chce zachránit své město před vládou mafie.

Publikováno: 13. května 2013 | Podtrženo sečteno: 90%
Autor: Drákula (info o uživateli, více názorů)

Film, kterým to vše začalo.

Už od starého Batman se naskytla otázka odkud Batman vzal všechny ty své zbraně a výcvik? Tady máme odpověď ve dvouhodinovém filmu plný strachu. Tento film mě mile překvapil. Dávám 90%

Publikováno: 6. září 2012 | Podtrženo sečteno: 90%
Autor: Lastat (info o uživateli, více názorů)

Strach. Pomsta. Netopýři.

Skvělý začátek, u nějž mi vůbec nevadilo, že vznikly další dva díly. Christian Bale na mě působí trochu jako psychopat, což se k této (dvoj)roli protivného miliardáře s netopýřím alter-egem hodí. Když se tohle zpracování netopýřího muže objevilo v kině, působilo jako zjevení, minimálně na poli komiksu. Temný look Gothamu a neobvyklý protagonista tvoří svět, jenž je celkem chytrým obrazem Ameriky, a navíc se jedná o ohromnou podívanou, kterou rozhodně stojí za to vidět v kině. I když se mi jednotlivosti v pokračováních líbily možná i více, Batman Begins funguje nejlépe jako samostatný celek. Osloví vážným tónem a zároveň to není nerozluštitelný art.

Publikováno: 21. srpna 2012 | Podtrženo sečteno: 90%
Autorka: maudite (info o uživatelce, více názorů)

85%

Ve všech ohledech to funguje dobře. Po scénáristické, herecké i režijní. Ale celkově to na mě působí asi trochu moc depresivně.

Publikováno: 23. července 2012 | Podtrženo sečteno: 80%
Autor: TheCrook (info o uživateli, více názorů)

Nolan pozdvihol batmanovský žáner do dosiaľ nepoznaných hraníc. Z béčkového a aj céčkového žánru sa zrazu stáva fenomén, ktorý musím povedať je určite opodstatnený. Tí, čo videli, vedia o čom je reč a tí, čo nevideli, tak buď nechápu, alebo odmietajú chápať. Výborný začiatok trilógie - nie až tak dobrý ako Dark Knight, ale na začiatok to bohato stačilo. Pre mňa osobne jediným negatívom bolo obsadenie Katie Holmes, ktorá ma od slova herečka asi tak ďaleko, ako sa len dá. Dlho som Batmanov odmietal, ale robil som chybu a teraz sa už teším na uzavretie trilógie....

Publikováno: 2. dubna 2012 | Podtrženo sečteno: 80%
Autor: Potapo (info o uživateli, více názorů)

Lepší než kdy předtím

První díl z restartované batmanovské série nejen že neudělal ostudu svým tvůrcům, dokonce podle mého názoru předčil staré díly. Je zde mnohem propracovanější psychologie postav, které už nejsou ta "ploché." Film nám ukáže zrod Batmana a dokonce se pomocí retrospektivy podíváme až do Brucova dětství. Kromě toho je prostředí hezky stylizované, efekty jsou samozřejmostí a Batmanovy "hračičky" vypadají reálněji.

Publikováno: 19. března 2012 | Podtrženo sečteno: 100%
Autorka: Alex HELL (info o uživatelce, více názorů)

Měl jsem moc rád Burtonovy Batmany, takže jsem vůbec nevěděl, co od Nolana čekat. Měl jsem ale tušit, že to bude ten největší mazec v dějinách komixovejch filmů, protože tohle je největší mazec v dějinách komixovejch filmů. Má ten film nějakou chybu? Pro mě ne.....

Publikováno: 8. srpna 2011 | Podtrženo sečteno: 100%
Autor: Milisz (info o uživateli, více názorů)

Batman Begins

Pamatuju si, že když sem to viděl před lety v kině, tak mě to totálně nadchlo, ale teď sem to viděl asi počtvrtý, tak už mě to nemohlo nijak moc překvapit. I přeto si film dokázal udržet mojí pozornost a ani sem se u něj moc nenudil.

Publikováno: 24. února 2011 | Podtrženo sečteno: 80%
Autor: 3ged (info o uživateli, více názorů)

Konečně o něco lepší film než ty předchozí. Jsou tu moc dobré scény a i herci odvádějí dobrý výkon. Skutečně dobrý film.

Publikováno: 15. října 2010 | Podtrženo sečteno: 80%
Autorka: Markettka.B (info o uživatelce, více názorů)

Skvělej film u kterého se člověk ani chvíli nenudí, spousta akčních scén, vynikajíci Christian Bale a Liam Neeson, kteří předvádějí ekcelentní výkon.

Publikováno: 28. května 2010 | Podtrženo sečteno: 100%
Autor: cod (info o uživateli, více názorů)

Nepotřeboval jsem vidět ani Batman a Robin, abych věděl, že stagnace je hodně mírné označení pro situaci, dříve tak populární série. Chtělo to nutně oživit… proto jsem nesmírně rád za příchod Ch. Nolana. Restart série bylo skvělé rozhodnutí a hrdinovi v netopýřím plášti viditelně prospělo. Nejprve jsem se obával, že mě znovu poznávání Bruce bude nudit, protože ho pojmou stejně jako v jedničce z roku 1989, to jsem však netušil, že jde tento dobře známý příběh vyložit úplně jinak. Ra’s Al Ghul, to je hned jiné kafe. Liga stínů se sem dobře zapracovala, a ačkoli vyznívala ze začátku hodně vynuceně a klasicky, později plně obhájila prostor jí věnovaný, potažmo vůbec celý význam. Roviny "Gotham" / "Liga stínů" a "zhouba" / "lék na ni" skutečně dokážou Batmana představit ve správném světle, poskytnou mu čas na hrdinská gesta a v závěru ho z toho nechají vybruslit s čistým štítem. Vlna podezření, která se u mě s každou minutou zvětšovala, se nakonec úplně vypařila a zbylo jenom nadšení. Vtipné je, že na stejném principu byla položena zápletka. Jako kdyby mikrovlnný vypařovač odcizený Wayneově společnosti pronikl z obrazovky do obýváku a působil na sledující… Nolan mě zkrátka naplno přesvědčil, že se svojí vizí dokáže uspět a nejen to, když chce, překoná i tu původní. Jen by to chtělo příště vypilovat akci. Ta na mě vrhala zmatený dojem a kamera by měla melu zabírat z větší vzdálenosti. Tomu se však vymykají automobilové honičky, ty patří mezi silné pilíře adrenalinu… Dojem rovněž dokázali ozvláštnit vybraní herci. Jedna z mála rolí, kde Christiana Balea skutečně můžu a nevadí mi jeho strnulým výrazem (možná proto, že má často masku :-)). I další jako Freeman, Caince, Oldman a v neposlední řadě bravurní Murphy, posouvají hranici kvality mnohem výš. Připojil bych ještě, že jsem za tento úspěch o to více vděčný, když vím, jak dopadl Temný rytíř. Batman začíná, se pro něj stal excelentním odrazovým můstkem. Prostě a jednoduše, Nolan velí sehrané lodi a z filmu je cítit potenciál na vrácení dříve nabyté pověsti. Podařilo se, 75% a veliký dík.

Publikováno: 6. března 2010 | Podtrženo sečteno: 80%
Autor: jakupb (info o uživateli, více názorů)

Měl jsem za to, že to bude stejná kravina jako předešlé starší díly. Musím uznat, že jsem se spletl. Bylo to o hodně lepší, než jsem čekal. Jeho oblek, auto i vybavení už nebudily dojem parodie. Hlavní zloduši už též vypadali normálně, a ne jako cirkusáci. A jak vysvětlily, proč si vybral zrovna netopýra to beru, jako opravdu dobrý nápad stejně, jako ten jeho výcvik. Děj byl dobrý, akce též. Jen tak dále.

Publikováno: 22. prosince 2009 | Podtrženo sečteno: 100%
Autor: Seth249 (info o uživateli, více názorů)

2 nejlepší batman

úúúúúúúžasný herci dost sedli Falcone, Gordon,Bruce.No skvělí nejvíc se mi líbí město úžiny a novoměsto ,ale nejde mi do hlavy jestli Ras,Al gul přežil.padouši skvělí a dobrej závěr,ale líbí se mi že nechali Scarecrowa utýct .Dávám 98%za zdlouhavělí začátek.

Publikováno: 28. října 2009 | Podtrženo sečteno: 90%
Autor(ka): e.nygma (info o uživateli(ce), více názorů)

Ked som o tomto filme zapocul myslel som si ze to bude kravina ale po zhliadnuti sa mi film akosi zapacil a par krat som si ho uz pozrel. Mam ho uz v stojane so svojimi oblubenymi dvd :)

Publikováno: 14. května 2009 | Podtrženo sečteno: 100%
Autor: Luk@š (info o uživateli, více názorů)

Tak na začátek musím říct, že na Batman začíná jsem se rozhodla podívat až po shlédnutí Temného rytíře. Takže jsem byla možná pod vlivem a očekávala jsem něco stejně dechberoucího. Proto mě to maličko zklamalo. Tím pochopitelně nechci říct, že by se mi film nelíbil. Líbil se mi moc, jen jsem nebyla tak stržená jako u Temného rytíře. Ale k Batman začíná: Naprosto dokonalé herecké výkony. Christian Bale je opravdu charismatický Batman, to mu myslím nemůže nikdo upřít. Liam Neelson, kterého mám zaškatulkovaného v roli samých kladných hrdinů, mě hodně překvapil. Byl to opravdu záporák, jak se patří, a navíc ještě zvládl ( alespoň na mě ) působit sympaticky. Narozdíl od Cilliana Murphyho, který působil jako Scarecrow vyloženě odporně. A samozřejmě i další herci ( Gary Oldman, Morgan Freeman atd. ) podívají excelentní výkony. Jenom Katie Holmes mi nějak nesedí, Maggie Gylenhaal mi je mnohem sympatičtější. Ale to je pochopitelně jen můj názor. Hudba perfektní, příběh velmi zajímavý. Trochu mě brzdily ty pohledy do minulosti na malého Bruce Wayna. Chápu, že pro vykreslení jeho duševních pochodů byly důležité, ale mohly by se trochu osekat. Ale jinak samozřejmě výborný film, moje hodnocení je tak 85 %.

Publikováno: 14. února 2009 | Podtrženo sečteno: 80%
Autorka: Kimney (info o uživatelce, více názorů)

U netopýra...

"Staří batmani" byli slátanina všech možných žánrů, navíc chaotická a nenašla jsem na nic nic, co by mě uchvátilo !! Batman začíná je film, který se příběhu o Batmanových začátcích ujal s takovou elegancí, že je to až zarážející a i když film pozorujete několikrát za sebou, tak pokaždé najdete nějaký nový zajímavý prvek, kterého jste si předtím nevšimli !! Obsadit Christiana Balea do hlavní role byl mistrovský tah. Christian Bale byl kdysi nepříliš známý herec, ale skvělý a Batmanovi "vdechl duši" . Nejen že je charismatický, příjemný, strašně sexy, ale umí hrát a to je nejdůležitější !! Je jeden z mála herců, kteří hrají obličejem a je zajímavé je pozorovat...V tomto filmu mu sekunduje jako hlavní hrdinka Katie Holmes, kterou mám zaškatulkovanou jako seriálovou hrdinku, navíc s panenkovským vzezřením, která nikdy výrazně neprorazí a myslím, že ani hrát pořádně neumí, ale to je ovšem věc názoru!! Liam Neeson ve své roličce, ale dá se říci významné, exceluje. Tento sympatický stárnoucí herec umí každé ze svých postav vdechnout opravdovost a tady bych jeho roli zařadila jako jednu z těch rolí drsných elegánů, které mu prostě sedí !! Bravo Liame !! Morgan Freeman je sympatický herec obrovských kvalit a tady se svým smyslem pro humor pobavil a každopádně zaujal !! A musím polknout hořkou slinu a pochválit herecký výkon Cilliana Murphyho, který jako chlap je nechutný, ale přiznávám, že jisté herecké nadání má, tudíž musím smeknout klobouk...A spousta a spousta jiných herců v tomhle filmu bylo skvělých, ale nepíši román, jenom názor. Líbilo se mi a velmi pozitivně hodnotím ten znatelný přechod z doby mládi Bruce Waynea do jeho dospělosti. Doba mládí byla zachycena barevně, svěže a působila odpočinkově. Doba dospělosti již chytla temnější batmanovské barvy a byla divácky bych řekla i zajímavější !! Jako v každém takovém filmu se těším na tu část, kdy hrdina buduje svou identitu, sešívá a stlouká kostým a vžívá se do role hrdiny !! :o) Tady jsem si to obzvláště užila. Akční scény měly šmrnc, spád, bylo se na co dívat, věděla jsem kdo je kdo, kamera zběsile nelétala a vše bylo přehledné. Batmanovo technické vybavení skvěle udělané a mnou tiše záviděné !! :o) Film měl spád, v ději jsem se neztrácela, všichni hráli přesvědčivě, tudíž nemám jedinou výtku...Chris Nolan odvedl precizní práci a nedovedu si představit nikoho jiného, kdo by další pokračování točil !! Chrisi fandím ti !! Rozhodně tenhle film utkví v paměti déle než filmy typu Dardevil, X-men, Spiderman a jim podobné kousky. V dnešní době komiksových zpracování se málokdy najde dílo, které něčím alespoň trochu vyčnívá, tomuto filmu se to povedlo. Abych to shrnula - povedené dílo, skvělý režisér, bravůrní herecké výkony, vše podtrženo skvělou hudbou, kamerou, světlými humornými momenty, akčními scénami, nad kterými člověk i zapomene dýchat a proto mi z tohoto vychází jediné - naprosto zasloužených 100% a doufám že si tento standard udrží i další díly !! Díky za každý takový film !!

Publikováno: 13. února 2009 | Podtrženo sečteno: 100%
Autorka: Bettyna (info o uživatelce, více názorů)

Úžasný!!!!! Nejlepší začátek série, jakej si vůbec můžu přát!!!!! Herci moc dobrý a dost se mi líbil malej Bruce Wayne:-D A některý hlášky byly fakt super, že jsem se (skoro) válela smíchy!!!! Miluju tenhle film!!!!

Publikováno: 13. února 2009 | Podtrženo sečteno: 100%
Autorka: carcoolca (info o uživatelce, více názorů)

Líbilo se mi to ale jsem prostě zvyklá na toho starýho Burtoňáckýho :-D Nejvíc s mi v filmu líbil Gary Oldman ten je v každym filmu jinej. Morgan Freeman toho nemůžu vůbec hodnotit to je prostě HEREC :-D Hudba ta ja suprová Hans a James jsou moji nejoblíbenější... Liam Nesson se mi do role zaporáka moc nehodil (asi kvůli filmu láska nebeská). Christian v hl. roli já nevim mno byl dobrej ale ten Michael Keaton byl prostě podle mě lepčejší... A Katie Holmes tam vůbec nemusela podle mě být :-D

Publikováno: 8. února 2009 | Podtrženo sečteno: 90%
Autorka: kachinka73 (info o uživatelce, více názorů)

Nic moc

Podle hodnocení jsem čekal něco mnohem lepšího. No možná jsem moc nevnímal děj filmu, když jsem musel pořád myslet na tu směšnou Neesonovu bradku. To mu nemohli udělat lepší?

Publikováno: 8. února 2009 | Podtrženo sečteno: 50%
Autor: ronny77 (info o uživateli, více názorů)

Batman znovu ve formě

Musím poupravit mé původní hodnocení tohoto kousku. Batman začíná se poněkud liší od svých předchůdců. Nedrží se té linie, kdy se brzo po začátku objeví záporák a následně se ho Batman snaží zlikvidovat. Tady je nám pěkně ukázáno, jak se Batman vlastně tím netopýřím přízrakem stal a musím říct, že je to nesmírně příjemné oživení a nastartování poněkud zmršeného finiše původní série. Zpočátku vám to připadá jako docela jiný film. Trochu drsná první část filmu je velmi zajímavá, Bruceův výcvik u Ras Al Ghula vás bude bavit. Bojové scény jsou hodně realistické. Po návratu Waynea do Gothamu neztrácí film nic na atraktivnosti, ba naopak - dozvídáme se, kde Batman vzal ty své vychytávky a vypadají dost reálně. A Gotham - konečně jsme se zbavili těch trapných neonových barev, které byly jak pěst na oko. K záporákům - Scarecrow mě nezaujal, dá se říct, že mi tam vadil, zato Ras Al Ghul byl dobrým soupeřem, ale ten jeho plán mi přišel až příliš sci-fiozní. Když jsem se kdysi dočetla, že mého oblíbeného superhrdinu Batmana bude hrát neoblíbený Christian Bale, rozhodně jsem nebyla nadšená. Od té doby však uplynulo spousta času, dle mě hrozné Equilibrium je zapomenuto, a Bale v Dokonalém triku potvrdil, že něco na něm je. O první místo se teď pere s Keatonem a asi spíše vítězí. Michael Caine sedí do své role perfektně a i ostatní starší herci jsou velmi dobří. Vadil mi pouze představitel Cranea Cillian Murphy, tak slizskou osobu jsem dlouho neviděla a samozřejmě Katie Holmes, tu si mohli odpustit, v Temném rytíři se již naštěstí nevyskytuje. Ještě jeden minus - ke konci mi docela vadil ten příliš rychlý střih... Naopak velkým plusem je to, že vás to baví, já se vůbec nestačila nudit. A karta, která se objevuje na konci, slibuje ještě lepší dobrodružství! Závěrem chci dodat, že Batman je můj nejoblíbenější hrdina právě proto, že je to normální člověk a ne mimozemšťan nosící slipy přes elasťáky:-) Váhám mezi 80 a 90%, jenže 80% jsem dala prvnímu Batmanovi a jejich úroveň se mi zdá srovnatelná, takže těch hodně dobrých 80%....

Publikováno: 8. února 2009 | Podtrženo sečteno: 80%
Autorka: joda (info o uživatelce, více názorů)

Batman Begins

Budu se možná opakovat ale Batman už asi je za svou slávou,,, opakování je ale matka moudrosti tak proč si nezopakovat kdo tady tomu všemu ... lítá ... (((; nejvíc mě brala Katie, snad má něco jako charizma (((;

Publikováno: 15. ledna 2009 | Podtrženo sečteno: 100%
Autor: oscarsun (info o uživateli, více názorů)

Batman

Ano, ano...batman...nikdy mě nezajímal! Ale tak sem se koukla a docela se mi to zamlouvalo. Poněvadž jsem ale viděla druhý díl dřív než první, tak je mi jasné, že se tenhle na pokračování nelepí ani zdaleka. Dvojka je 100x lepší, ale asi všichni víme proč. Začátek je pěkný, ale chybí tomu trocha "humoru"! HAHAHA! Ale je fakt, že to je jeden z lepších filmů současné doby a efekty a hudba byli hodně povedené!

Publikováno: 7. prosince 2008 | Podtrženo sečteno: 80%
Autorka: beďulka (info o uživatelce, více názorů)

Málokdy polovinu filmu provzdychám...tentokrát se tak stalo. Christian Bale jako Batman, Liam Neeson jako jeho uchvacující protivník, dále Michael Caine a Morgan Freeman...ach, ach, ach...Bylo to sladké, krásné, napínavé, uchvacující příběh i hudba. Byla jsem úplně vtažená do děje...prostě trhák:)

Publikováno: 12. října 2008 | Podtrženo sečteno: 100%
Autorka: hanjulka (info o uživatelce, více názorů)

neviem, co k tomutu skvelemu kusku dodat,ked uz to snad kazdy vsetko povedal. snad len tolko, ze sa zacina jedna skvela seria!!!

Publikováno: 6. října 2008 | Podtrženo sečteno: 100%
Autor: shadynko (info o uživateli, více názorů)


Názorů na straně: 25

Kontakt: redakce@kfilmu.net
reklama@kfilmu.net
ICQ 242966579
ISSN 1801-0210