Tajemství prstenu - informace, obsah

Poslední aktualizace: 29.3.2008 (před 3129 dny)

Obsah, děj

Válka je rozdělila, ale život se nedá zastavit.

Píše se rok 1991. Do kostela kdesi na americkém středozápadě se trousí smuteční hosté. Marie (Neve Campbell) se třesoucím hlasem loučí se svým otcem, jehož památku přišli uctít váleční veteráni a další přátelé. Na lavičce před kostelem sedí Ethel (Shirley MacLaine), stále krásná žena, která se ale se svým zesnulým manželem Chuckem loučí po svém. Chucka nikdy doopravdy nemilovala, její srdce patřilo Teddymu, jinému vojákovi, jehož osud zůstal obestřen tajemstvím.

Tajemství prstenu nás zavádí do doby Druhé světové války, kdy se tři mladí Američané - Jack, Teddy a Chuck - rozhodnou dobrovolně narukovat do války. Spojuje je blízké přátelství a dívka jménem Ethel, do které jsou všichni tři zamilovaní a střídavě se ucházejí o její přízeň. Své srdce tenkrát dala Teddymu, ten se ale z války už nevrátil a Ethel se uzavírá před světem a později i před svým novým manželem Chuckem i dcerou Marií a Jackem, posledním žijícím "členem" staré party..

Mezitím se v irském Belfastu mladík Jimmy seznámí se starým hasičem Michaelem, který se pokouší najít trosky letadla, jehož havárie byl za války svědkem. Jsme ovšem na začátku devadesátých let a to je Severní Irsko ještě docela pekelně neklidným místem. Hledání je zavede až na místo, odkud IRA organizuje své teroristické útoky, a tak když zde později Jimmy najde zahrabané lidské tělo, mají o jeho služby, nebo spíš o jeho mlčení, zájem nejen Britové, ale i IRA. Jimmy ale najde ještě něco daleko zajímavějšího - zlatý prsten, na kterém je napsáno jméno Ethel, jejíž telefonní číslo si opatří. Nakonec je to právě on kdo po víc než padesáti letech přijíždí i s prstenem do Ameriky, aby pomohl Ethel najít pravdu, které se celý svůj dospělý život zdráhala uvěřit.

Richard Attenborough, z jehož filmů jsou u nás nejznámější Příliš vzdálený most (1977) nebo Gándhí (1982) je výborným režisérem a Tajemství prstenu je tedy dramatickou podívanou postavenou na skvělých hereckých výkonech, velkolepé výpravě a především silném příběhu inspirovaným skutečnými událostmi. Tajemství prstenu je filmem o touze po svobodě a odpuštění a protivenstvích života, které se nám sice mohou zdát nespravedlivé, ale musí se s nimi umět žít.

Tagy uživatelů [Nejpopulárnější tagy]

Zatím k tomuhle filmu nebyl přiřazen žádný tag.

Hodnocení

Hodnotilo: 8 | Průměrné hodnocení: 58.8% | Bez anonymů: 54.0%

Vaše hodnocení:

Hodnocení: [Podrobněji] [Všech] [Přátel] [Redaktorů] [Muži vs. ženy] / [Chtějí vidět]

Další data k filmu

[Bonusové materiály] [Podobné filmy]

Bonusové materiály

DVD obal na film Tajemství prstenu

Základní informace

Český název: Tajemství prstenu
Originální název: Closing the Ring
Česká premiéra: 3. dubna 2008 (před 3125 dny)
Světová premiéra: 14. září 2007 (před 3327 dny)
Natočeno: Velká Británie / Kanada / USA 2007
Režie: Richard Attenborough
Scénář: Peter Woodward
Kamera: Roger Pratt
Hudba: Jeff Danna
Hrají: Shirley MacLaine (Ethel Ann), Christopher Plummer (Jack), Mischa Barton (mladá Ethel Ann), Gregory Smith (mladý Jack), Stephen Amell (Teddy Gordon), Brenda Fricker (babička Reillyová), Martin McCann (Jimmy Reilly), Pete Postlethwaite (Michael Quinlan), John Travers (mladý Quinlan), David Alpay (Chuck), Layke Anderson (Army Corporal), Rosina Brown (žena v telefonní budce), Neve Campbell (Marie)
Přístupnost: od 12 let
Délka: 119 minut
Žánr: Drama / Romantický
Distributor: BontonfilmNáklady na výrobu: 24 mil. $

Mohlo by vás zajímat

V tuto chvíli není v naší databázi žadný podobný film k filmu Tajemství prstenu.

Odkazy

IMDB [EN]


Chcete-li, můžete nám poslat další informace k tomuto filmu.
Vloženo: 28. února 2008 / Tento text zpracoval(a): Aleee


Na úvodní stránku filmů | Na výpis filmů od T

Kontakt: redakce@kfilmu.net
reklama@kfilmu.net
ICQ 242966579
ISSN 1801-0210