home
La La Land

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Film napěchovaný emocemi

Obrovský filmový zážitek hned na začátku roku. Na La La Landu mě nic příliš nelákalo - nejsem fanda romantických filmů, ještě méně mám v oblibě muzikály a nelíbil se mi ani samotný název. Zlaté Glóby a pochvalné recenze odevšad ale rozhodly za mě - ještě, že tak. Film plný emocí. Jeden moment vám je do tance, v dalším se smějete, a v dalším okamžiku se přistihnete, že slzíte, jen aby pak film vzbudil romantické srdce i v tom nejodtažitějším tvrďákovi a to mu následně zlomil na milion kousků. A tohle všechno stihne La La Land udělat s člověkem hned několikrát dokola. Neskutečná emocionální horská dráha, filmová lahůdka. Písniček tu není tolik, jako v klasických muzikálech, stihne se tu prostřídat ale hned několik hudebních žánrů a objevit opravdu několik skvělých kousků (jak tanečních, tak dost emotivních). Emma Stone je kočka, a ještě k tomu hraje famózně, Ryan Gosling nezaostává - ti dva mezi sebou mají excelentní chemii a podávají výjimečné výkony. Režie je zmáknuta kvalitně, scénář si chytře hraje s klišé tak, že jako klišé vůbec nepůsobí a každý záběr potěší divákovo oko.

▐ Plusy: Herci, režisér, kostýmy, hra se světlem, hudba, kamera... A mohl bych pokračovat.

▐ Mínusy: Nic, skvělé ve všech ohledech.

▐ Ve zkratce: Překrásná óda na lásku, na film, na Los Angeles... Nádhera.

4. března 2017
avatar uživatele
E Š
...
60 %

Hudba dobrá, príbeh nie

Na film sa dalo pozerať pomerne bezbolestne, ale nad dejom a uvažovaním postáv a neoriginalitou charakterov i deje sa človek musí pozastaviť. Čo treba však vychváliť, sú úžasné choreografie a hudba, mňa oslovila najmä hneď úvodná melódia, ktorá sa niesla celým filmom.

15. února 2017
avatar uživatele
60 %

Film byl pěkný, bohužel si ale myslím, že je zbytečně přeceňovaný. Je to milé, ale na zadek se z toho neposadím, což přesně bych od filmu, který má tolik (potenciálních) ocenění čekala. Je to jeden z těch filmů, na které doporučuju se povídat, ale jenom z domova. Do kina na to není třeba jít.

31. ledna 2017